Gradska vlast

 

Gradonačelnik

Čedomir Janjić

Rođen 4. marta 1972. godine. Diplomirani je ekonomista, zaposlen u AMSS - AMD "Petar Drapšin" u Zrenjaninu.

Bio je odbornik Skupštine opštine Zrenjanin, potom Skupštine grada Zrenjanina, u dva saziva i u periodu novembar 2006. - maj 2008. godine član Privremenog organa opštine Zrenjanin. U periodu od 6. jula 2012. do 12. juna 2014. godine nalazio se na funkciji zamenika gradonačelnika.

Predsednik je Crkvene opštine Klek. Oženjen, otac dva sina. Član je Srpske napredne stranke.

Za gradonačelnika Zrenjanina prvi put izabran 12. juna 2014. godine, a potom i 24. maja 2016. godine.

Zamenik gradonačelnika

Saša Santovac

Rođen 25.06.1975. u Zrenjaninu.

Po zanimanju mašinski inženjer. Pokrajinski poslanik u dva saziva i odbornik i u prethodnom sazivu Skupštine grada.

Za zamenika gradonačelnika Zrenjanina u drugom mandatu izabran 13. septembra 2016. godine.

Oženjen, otac jednog deteta.

Član je Srpske napredne stranke.

Članovi gradskog veća:

 

Radovan Višekruna

Rođen je 09.11.1954. godine. Po struci je diplomirani pravnik. Ima radni staž od 37 godina, zaposlen je u Fondu za penzijsko i invalidsko osiguranje kao Kontrolor nacrta rešenja. Oženjen je, otac troje dece i deda troje unučadi.

Član je Partije ujedinjenih penzionera Srbije.

Slaviša Vlačić

Rođen, živi i radi u Zrenjaninu, po zvanju master inženjer mašinstva, trenutno na postdiplomskim studijama na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu za zvanje specijalista strukovni inženjer elektrotehnike i računarstva. Zaposlen je u kompaniji “Telekom Srbija”, kao šef službe za mrežne operacije Zrenjanin.

Oženjen je, otac dvoje dece.

Član je Srpske napredne stranke.

Dragan Vujović

Rođen je 12.02.1961. godine. Po struci je diplomirani elektroinženjer. Ima radni staž od 29 godina, zaposlen je u SM "Inženjering"-u. Bio je član Opštinskog  veća od 2000. do 2004. godine, a od 2004. do 2009. godine bio je član Saveta za strateški razvoj grada Zrenjanina. Član je Skupštine inženjerske komore Srbije.

Oženjen je i otac dvoje dece.

Član Gradskog veća i u prethodnom sazivu. Nestranačka je ličnost.

Đorđe Janku

Rođen je 27.04.1966. godine. Po struci je specijalista epizootiologije. Zaposlen je u Veterinarskom specijalističkom institutu Zrenjanin.

Dr Mile Kovačević 

Rođen je 1966. godine u Zrenjaninu. Po struci je doktor medicine, specijalista za plućne bolesti. Zaposlen je u Specijalnoj bolnici za plućne bolesti "Dr Vasa Savić" Zrenjanin, kao šef Odseka bolesti tuberkoloze.

Bio je član Gradskog veća u dva mandata od 2004. do 2012. godine i odbornik Skupštine grada Zrenjanina od 2012. do 2016. godine.

Član je Srpske napredne stranke.  

Pero Pilipović  

Rođen 13.02.1970. godine u Zrenjaninu. Po struci je diplomirani ekonomista. Zaposlen je u Gradskoj upravi grada Zrenjanina od 1997. godine, raspoređen kao samostalni stručni saradnik na poslovima praćenja utroška sredstava od naknade za korišćenje mineralnih sirovina i poslovima saradnje sa naseljenim mestima u Odseku za poljoprivredu i ruralni razvoj Odeljenja za finansije. Od 2000. do 2012. godine bio je član, a zatim i predsednik Fonda naftne rente.

Oženjen je i otac jednog deteta. Nestranačka je ličnost.

Jožef  Stojko

Rođen 1975. godine, profesor matematike u osnovnoj školi "Servo Mihalj" u Mužlji. 

Član Gradskog veća i u prethodnom sazivu.

Oženjen, otac dvoje dece.

Član je Saveza vojvođanskih Mađara.

Dragan Vulešević

Rođen 22.05.1958. godine u Zrenjaninu. Završio Gimnaziju Koča Kolarov u Zrenjaninu. Studirao na Filozofskom fakultetu u Beogradu. Radio od 1989. godine u Turističkoj orgnizaciji Kompas Jugoslavija a potom kao direktor JP Turistički centar grada Zrenjanina.

Oženjen, otac dvoje dece.

Član Socijalističke partije Srbije.

Sanja Žurž Nedeljkov

Rođena 10.06.1989. u Zrenjaninu. Živi u Botošu. Završila Pedagoški fakultet u Somboru 2012. godine, smer diplomirani učitelj a potom i dobila zvanje master učitelj-metodičar matematike.
Udata.

Član Socijalističke partije Srbije.

 

Slike

  • /uploads/attachment/strana/2/gradska_vlastGrad_Zrenjanin_091.jpg