"Čist grad – zdrav grad"
- Korpe sa tako odloženom hartijom biće skladištene u posebnoj prostoriji i odnositi kada se prikupi veća količina. Kontaktirali smo predstavnike preduzeća koja se bave otkupom i reciklažom hartije i oni će, uz organizovan prevoz i radnu snagu, dolaziti po našem pozivu. Finansijska sredstva koja će biti prikupljena na taj način, biće uplaćivana na račun Grada Zrenjanina, i namenski korišćena, pre svega, za rešavanje gorućih socijalnih problema stanovnika grada. U zavisnosti od obima tih sredstava, nadamo se da će biti prilike i za određeno finansiranje mladih, darovitih ljudi, učenika, studenata, sportista – rekao je Stanimirović i dodao da je u planu proširenje projekta i na javna preduzeća i ustanove, čiji je osnivač Grad Zrenjanin, i u kojima bi se, takođe, na sličan način prikupljala stara hartija.
- Ovo je, ujedno, signal svima koji imaju pozitivnu energiju, da je usmere u pravcu osnaženja i daljeg ozdravljenja Grada Zrenjanina. Cilj nam je da Zrenjanin bude lepo mesto za život mladih, mesto za život u kom neće biti mnogo socijalno ugroženih. Potrebna su nam nova radna mesta, ali i Banatski univerzitet, kako bi ovaj cilj što pre ostvarili – istakao je Marton.
- Poučeni iskustvima iz regiona, gde se ovakvi projekti sprovode već duži niz godina, uključujemo se u akciju poboljšanja životnog standarda građana. Projekat će biti razvijan u skladu sa smernicama EU i Svetske zdravstvene organizacije i ticaće se povezivanja gradova po interesnim ciljevima i sferama. Benefiti projekta jesu poboljšanje uslova života u samim gradovima, stvaranje zdrave socijalne sredine, regionalno povezivanje i stvaranje pozititvnog imidža gradova. Značajno je i to što za ovakve akcije, koju započinjemo u Zrenjaninu, nisu potrebna nikakva ulaganja, niti finansijska sredstva, već samo dobra volja pojedinaca i promena načina razmišljanja – zaključio je Živanov.