Gradonačelnik u Belom Blatu: selo s najvećim turističkim potencijalom na gradskoj teritoriji, fazno rešavanje infrastrukturnih problema
“Ovo je autentično naseljeno mesto, multinacionalno, sa ogromnim razvojnim potencijalima, kada je u pitanju turizam. Ono što se sada realizuje od investicija jeste dugoočekivana gradnja eko-česme, kao i svuda prisutni su infrastrukturni problemi i dogovorili smo se da u predstojećem periodu, u fazama, pristupamo i rešavanju ovih gorućih problema. Kada govorimo o turizmu, moramo da pomenemo da je Belo Blato uvršteno u važan prekogranični projekat, Mrežu autentičnih sela jadransko-jonskog regiona, dakle, po svemu specifično i prepoznatljivo, između ostalog i po salašu “Lujza” koji smo danas posetili i koji je ozbiljan pokazatelj da je turizam sve popularniji, jer se kapaciteti salaša šire. Dodatno smo ove godine podržali i veliki festival “Beloblatska kobasica”, koji je, po prvi put, trajao dva dana, uz veliki broj posetilaca i sada već pravimo planove i za narednu godinu”, istakao je gradonačelnik.
“Dotakli smo se svih tih problema, koji se ne razlikuju mnogo od onih u drugim naseljenim mestima, od kanalizacije, pijaće vode, asfaltiranja ulica, uređenja atarskih puteva, autobuskih linija, zamena grejnog kotla i stolarije u školi, stavili smo sve na papir, kako bi bili u prilici da pripremimo određene projekte i budemo spremni kada se ukaže prilika za njihovu realizaciju. S druge strane, Belo Blato okruženo je rekama, jezerima, Carskom barom, posebnog je geografskog položaja, kolevka je prerade trske u nekadašnjoj Jugoslaviji, i naselje je koje je najdalje otišlo u razvoju nekog održivog turizma na teritoriji grada. Na svima nama je da dokažemo da je moguće, na desetak kilometara udaljenosti, da održivo funckcioniše i jedna Carska bara i da se razvija gradska privreda, u kompleksu “Linglonga”, kazao je Markuš.