Gradonačelnik u novoj poseti Tarašu: pomak u realizaciji dogovorenih aktivnosti, za pojedina pitanja neophodna i drugačija sistemska rešenja
“U svim navedenim segmentima načinili smo pomak, završavaju se radovi na eko-česmi, skela je u funkciji, uz određene organizacione probleme, a grad je preuzeo obavezu da obezbedi nabavku, plovilo i finansiranje rada. I za školu u Tarašu planiramo da uložimo sredstva u energetsku efikasnost i izdvojili smo milion dinara za zamenu stare stolarije, a naredna izdvajanja biće za sanaciju oluka i dimnjaka. Dat je nalog i za sanaciju dečjeg igrališta i očekujemo da će biti realizovan u naredne dve nedelje. Na problemima koji su van direktne ingerencije lokalne samouprave samo zajednički možemo da nešto učinimo i u tom pravcu nastavljamo saradnju s mesnom zajednicom”, prokomentarisao je današnju posetu gradonačelnik.
“Značio bi nam završetak atarskog puta od sela do raskrsnice s državnim putem Melenci-Kumane, čekamo dozvolu za priključenje na gasnu mrežu, što je u ingerenciji JP “Srbijagas”, rešavamo imovinsko-pravne odnose i sudski spor oko zadružnog doma, radi se na održavanju groblja, jer nam je namera da to prepustimo “Čistoći i zelenilu”. Problem je prisutan i u vezi s radom skele na Tisi, koja više ne može da se vozi uz pomoć sajle, već brodom, jer boravak kapetana koji upravlja brodom nije u skladu s potrebama poljoprivrednika. Imamo još nekih nerešenih pitanja, za koja verujem da će, uz angažovanje gradonačelnika i njegovih saradnika, u narednom periodu biti regulisana i generalno, može se reći da sada sve to ide puno bolje nego u nekim ranijim periodima”, kazao je Krstin.
“Svake godine nabavimo i neku novu vrstu, počelo je iz dečje ljubavi prema životinjama i našom željom da imaju jedinstven prostor za dolazak i igru. Farma sada već predstavlja i izvor prihoda i donosi sredstva za nova ulaganja. Svaki početak za male poljoprivrednike je težak, smatram da i država akcenat treba da da upravo na mladima u poljoprivredi, jer bez sela ne može država da opstane. Sve je veća potražnja i za domaćim proizvodima, za zdravom hranom, a da bi se ostvario neki profit potrebno je mnogo truda i zalaganja - ističe Subin.
U centru sela nalazi se hram Svetog Velikomučenika Georgija, spomenik kulture od značaja za Republiku Srbiju, koji se obnavlja poslednjih godina, između ostalog, i sredstvima Grada Zrenjanina namenjenim finansiranju projekata crkava i verskih zajednica. Saniran je krov, obnovljen toranj, renovira se parohijski dom. Gradonačelnika je u hramu ugostio sveštenik Želimir Jovanović, upoznao ga s dosadašnjim radovima, ali i naznačio šta je sve još potrebno za obnovu, u godini u kojoj se obeležava jubilej, 170 godina od izgradnje hrama, 1853. godine.