Градоначелник у новој посети Тарашу: помак у реализацији договорених активности, за поједина питања неопходна и другачија системска решења
“У свим наведеним сегментима начинили смо помак, завршавају се радови на еко-чесми, скела је у функцији, уз одређене организационе проблеме, а град је преузео обавезу да обезбеди набавку, пловило и финансирање рада. И за школу у Тарашу планирамо да уложимо средства у енергетску ефикасност и издвојили смо милион динара за замену старе столарије, а наредна издвајања биће за санацију олука и димњака. Дат је налог и за санацију дечјег игралишта и очекујемо да ће бити реализован у наредне две недеље. На проблемима који су ван директне ингеренције локалне самоуправе само заједнички можемо да нешто учинимо и у том правцу настављамо сарадњу с месном заједницом”, прокоментарисао је данашњу посету градоначелник.
“Значио би нам завршетак атарског пута од села до раскрснице с државним путем Меленци-Кумане, чекамо дозволу за прикључење на гасну мрежу, што је у ингеренцији ЈП “Србијагас”, решавамо имовинско-правне односе и судски спор око задружног дома, ради се на одржавању гробља, јер нам је намера да то препустимо “Чистоћи и зеленилу”. Проблем је присутан и у вези с радом скеле на Тиси, која више не може да се вози уз помоћ сајле, већ бродом, јер боравак капетана који управља бродом није у складу с потребама пољопривредника. Имамо још неких нерешених питања, за која верујем да ће, уз ангажовање градоначелника и његових сарадника, у наредном периоду бити регулисана и генерално, може се рећи да сада све то иде пуно боље него у неким ранијим периодима”, казао је Крстин.
“Сваке године набавимо и неку нову врсту, почело је из дечје љубави према животињама и нашом жељом да имају јединствен простор за долазак и игру. Фарма сада већ представља и извор прихода и доноси средства за нова улагања. Сваки почетак за мале пољопривреднике је тежак, сматрам да и држава акценат треба да да управо на младима у пољопривреди, јер без села не може држава да опстане. Све је већа потражња и за домаћим производима, за здравом храном, а да би се остварио неки профит потребно је много труда и залагања - истиче Субин.
У центру села налази се храм Светог Великомученика Георгија, споменик културе од значаја за Републику Србију, који се обнавља последњих година, између осталог, и средствима Града Зрењанина намењеним финансирању пројеката цркава и верских заједница. Саниран је кров, обновљен торањ, реновира се парохијски дом. Градоначелника је у храму угостио свештеник Желимир Јовановић, упознао га с досадашњим радовима, али и назначио шта је све још потребно за обнову, у години у којој се обележава јубилеј, 170 година од изградње храма, 1853. године.