У касарни зрењанинског гарнизона Војске Србије свечано обележен дан Банатске бригаде, 17. новембар
- Ми се данас дивимо јунацима и народу који је тада показао велико јединство, патриотски занос и јунаштво, које је, нажалост, пропраћено многим жртвама. Српски народ је тада поново заблистао на историјској позорници, пред очима целе Европе. По угледу на славне претке, ослободиоце Зрењанина, припадници Банатске бригаде негују и преносе врлине и вештине Војске Србије бројним нараштајима - истакао је Фатић и додао да је празник прилика и дужност за присећање о формирању Банатске бригаде, као и за изражавање захвалности претпостављеној команди, локалним управама, осталим структурама Средњобанатског и Јужнобанатског округа, свим бившим припадницима, а посебно претходним командантима, који су дали допринос формирању, а потом и функционисању јединице.
- Наши славни преци, предвођени др Славком Жупанским, основали су 31. октобра 1918. године Први Српски народни одбор на територији Војводине, са задатком и мисијом да окупи расположиве снаге за преузимање власти након окончања рата. У међувремену, 11. новембра, савезничке силе потписале су примирје са Немачком, чиме су окончана ратна дејства на западном фронту. Силама Антанте, као савезничка сила, прикључила се Краљевина Србија и дала изузетан војнички допринос укупној победи у Првом светском рату и сламању Аустроугарске монархије, уз незамисливе жртве и страдања - казао је Сантовац.
- Војска је овде одувек била синоним за слободу, за сигурност, за развој заједнице, за учешће у хуманитарним и многим другим акцијама, и тако је остало до данас - поручио је Сантовац и закључио:
У културно-уметничком делу програма Свечане академије наступили су Милица Досковић, чланица Опере СНП у Новом Саду и Дувачки оркестар Музичке школе "Јосиф Маринковић" Зрењанин, под управом професора Бранислава Гагића.