Gradonačelnik u poseti Lukićevu: neophodna veća podrška Grada privrednim subjektima koji su nosioci razvoja u lokalnim zajednicama
- Oni jesu jedan od nosilaca razvoja sredine. Danas je na sastanku bio i direktor Zemljoradničke zadruge “Veljko Lukić - Kurjak“ i dogovorili smo dalje korake u podršci, U toj zadruzi zaposleno je tridesetak ljudi, obrađuju oko 480 hektara zemlje koju navodnjavaju, a energent za navodnjavanje je osnovni problem koji moramo u narednom periodu da rešimo, i već aktivno radimo na tome – rekao je gradonačelnik.
- Ono što je važno jeste da je to jedan od sportskih kolektiva koji ovde rade, pored karatea i vežbanja za žene. Takođe, u ovom selu uložena su sredstva kako bi se unapredila bezbednost saobraćaja, u pitanju su ležeći policajci i ono što moramo da uradimo i što jeste u planu kada je u pitanju asfaltiranje, to je Svetosavska ulica. Ceo taj investicioni ciklus obavićemo kroz našu ugovor o javno - privatnom partnerstvu i biće završen do maja sledeće godine - kazao je još gradonačelnik.
- Ove godine uradili smo interventnu sanaciju kotla za grejanje, vrednost radova je oko 3,5 miliona dinara. Nastavljamo dalje, u pitanju su fasada, struja, energetska efikasnost i sve to za šezdesetak učenika koliko ih pohađa ovdašnju osnovnu školu - kazao je gradonačelnik.
- Nadamo se da će i jedan od prioriteta sela, Svetosavska ulica biti asfaltirana, a ostalo sve ide po planu – kazala je ona i navela da su, pored toga, prevoz i kanalizacija problemi koji najviše muče stanovnike tog naseljenog mesta.
- Videli smo asortiman proizvoda nesvakidašnji i zanimljiv, koji ima kupce na tržištu i to ne samo u Zrenjaninu, nego i i u regionu, a koliko sam čuo i van granica naše zemlje. Zadovoljstvo je stvarno doći u pravu domaćinsku kuću i videti kako i na koji način se odavde šalje lepa slika Lukićeva, ali i Zrenjanina – zaključio je on.
- Gazdinstvo smo registrovali 2021. godine, kada smo kupili plantažu ribizle površine 2,3 hektara. Crna ribizla je dosta zapostavljeno voće u našem društvu, ali je izuzetno zdravo, čak zdravije i od aronije i od borovnice. Proizvodnju smo pokrenuli na tradicionalan način i u asortimanu imamo ono što su i naše bake pravile, džemove, slatka, likere, sokove, različite sirupe, bez konzervansa i aditiva. Plasiramo ih pretežno na različitim manifestacijama širom Srbije, noćnim bazarima, pijacama u Beogradu i Novom Sadu, gde smo stekli redovne kupce - objašnjava Đaković.