Održan 4. Memorijalni turnir "Darko Nišavić"

Grad Zrenjanin je u subotu, 30. maja, bio domaćin četvrtog rvačkog Memorijalnog turnira "Darko Nišavić", na kom je učešće uzelo 47 takmičara iz 7 zemalja. Posevćen nekadašnjem asu zrenjaninskog i jugoslovenskog rvanja Darku Nišaviću, čoveku koji je iznenada preminuo 9. maja 2005. godine na radnom mestu predsednika Skupštine opštine Zrenjanin, i ovogodišnji turnir bio je prilika za podsećanje na njegov sportski i životni put i iznošenje inicijative da to sećanje bude trajno prisutno. Otvarajući turnir, aktuelni predsednik zrenjaninske Skupštine Aleksandar Marton, između ostalog, rekao je da će se u skupštinskoj proceduri naći predlog da jedna ulica u Zrenjaninu ponese ime Darka Nišavića.

Turnir je protekao u dominaciji ruskih takmičara, koji su osvojili prvo mesto u ekipnoj konkurenciji i čiji je rvač  Eurijan (nastupao u kategoriji do 60 kg) proglašen za najboljeg takmičara, dok je Magamedovu pripala Specijalna nagrada "Darko Nišavić". Drugo mesto u ekipnom plasmanu osvojila je reprezentacija Srbije, a treće Mađarska. Za najboljeg domaćeg takmičara proglašen je Mario Štefanek, dok je najbolji sudija Žarko Tomin.