Obnavlja se Svetosavski dom u Perlezu
- Crkvu su gradili u vreme i u državi koja prema njima nije bila blagonaklona, bez pristupa fondovima, od sopstvene zarade, bez kranova i tehnike. Da li je uopšte u ono vreme neko postavljao pitanje, danas uobičajeno – zar ne može jeftinije? Zašto ikonostas da slika slikar carskog parlamenta u Beču, zašto svod slikar Saborne crkve u Beogradu, zašto dva reda stolova u crkvi kad ih nemaju ni u Beogradu, Karlovcima, Novom Sadu, zašto tolika sala u Svetosavskom domu? Postoji jedna istočnjačka poslovica koja kažе da toranj i ako padne, još uvek je toranj. Svetosavski dom, iako oronuo proteklih decenija, stajao je dostojanstven, kao dom narodnog pastira, sa svojom uzvišenom blagošću, ne želeći da o nama, potomcima njegovih graditelja, ispriča priču ko smo i kakvi smo bili... Pružila se, eto prilika, da sa malo volje, truda i trpljenja i ljubavi izatkamo zidanu molitvu onome koji večno pamti – besedio je Kulačić.
- Ideja obnove nije konzervacija u postojećem stanju, već davanje "novog života" objektu i razdvajanje prostora namenjenog za stanovanje sveštenika od prostora koji treba da preraste u svojevrstan kulturni i duhovni centar. Osnove i gabariti bili bi zadržani u sadašnjim granicama, ali se u potpunosti menjaju funkcije unutar samog objekta, čime bi se dobio novi kvalitet i obezbedila budućnost Svetosavskog doma u novom kontekstu – naglasio je Stojačić.
- U našim selima živi više od 40% stanovništva, svi se kunu u poljoprivredu i hoće da pomažu selu, ali do sada je malo toga bilo realizovano. Ova Vlada i administracija žele to da urade, što na delu pokazuje i ovaj primer. Ulažemo u sport, kulturu, u duhovnost, pre svega i mislimo da će samo na taj način ljudi ostajati na selu i samo tako ćemo imati napretka, poboljšanje standarda naših građana i bolji život – naglasio je ministar Knežević.