''Kad granice ne postoje, igramo se mnogo bolje''
- Izuzetno mi je drago što vidim ovoliko dece i što je cilj ovih igara i druženja da se razbiju neke predrasude i barijere i da se sva deca, koja su naša budućnost, međusobno i bez ikakvih granica zabavljaju, igraju i druže. Ovakva manifestacija sigurno je preko potrebna svim lokalnim samoupravama i sredinama – rekao je Topić, trenutno aktivan u Atletskom savezu Srbije, kao direktor projekta "Dečja atletika" u koji je uključen i Zrenjanin i kao predsednik kluba i škole atletike "Top Jump".
- Zahvalnost upućujem i Danijeli Vujović, idejnom tvorcu manifestacije i kreatoru svih igara, kao i Gordani Radaković Srbulović, svake godine odličnom organizatoru. Važno je što postoji jedan ovakav mali svet, makar i na sat vremena, jer svi mi, koji smo njegov deo, na neki način delujemo i na druge i drugačije ljude, koje svakodnevno srećemo i zahvaljujući tome što pripadamo ovakvom svetu i nosimo dobre impresije i utiske s ovakve manifestacije, imamo tu mogućnost da širimo taj svet. To i jeste ideja – da osetimo kako bi to bilo kada svet oko nas ne bi gledali očima nego srcem. Jedino u igre i ljubav ulazimo upravo srcem, a ne razmišljanjem o tome s kim ćemo uspostaviti kontakt ili ostvariti neku emociju. Voleli bismo da ovu ideju inkluzivnih igara širimo na sve lokalne samouprave – poručila je Snežana Oluški.
- Ovo je pravi primer i put kojim želimo da idemo, a to je da Zrenjanin bude grad kojim se ponosimo i koji u nečemu prednjači u odnosu na druge sredine. Danas se ovde izuzetno prijatno osećam i mogu da kažem da nisam došao kao zamenik gradonačelnika, već kao čovek koji je došao da vidi smeh, radost, decu koja se igraju i uživaju u igri, zadovoljne roditelje i publiku i to je prava slika i priča o gradu Zrenjaninu, čiji smo danas deo – kazao je Santovac.
- To je ono što je za decu s intelektualnim dizabilitetom, po meni, najvažnije – da budu shvaćena, prihvaćena i da mogu da se igraju ravnopravno sa ostalom decom, bez bilo kakvog vida diskriminacije ili predrasuda. Za njih je ovakav vid aktivnosti najbolji način da se socijalizuju, razvijaju svoje kapacitete i mogućnosti i u saradnji sa drugom decom ona se osećaju kao da su "prvaci sveta". Mislim da bi manifestacije poput ovakve trebalo da budu praksa u svakom gradu i da se organizuju češće, ne samo jednom godišnje – ocenio je inkluzivne igre bez granica Vanja Grbić.