У оквиру активности “Да нам села буду ближа” градоначелник посетио Фаркаждин: заједнички до решења неких проблема, потребно и самоорганизовање
- Договорили смо се да урадимо пешачку стазу у делу главне улице, којом се одвија највећи део транзитног саобраћаја кроз село и укупна вредност ове инвестиције је близу 6 милиона динара. Такође би требало да се реализује почетком јула - истакао је Салапура.
- Један од већих проблема је дивља депонија ван села, за чију санацију је потребно између 15 и 20 милиона динара и то је озбиљан проблем у скоро свим насељеним местима. Ту је присутна и лична одговорност и свест становника месне заједнице и неопходно је мало боље организовати ту причу, да се не дешава да се на месту очишћене дивље депоније убрзо ствара нова, значи повећање свести мештана, али и контроле с наше стране. Што се осталог тиче, присутни су различити комунални проблеми. Формирали смо овде и вртићку групу, у први разред треба да крене 12 деце, али оно што није добро је велик одлив становништва. Јављају се, с друге стране, и неки позитивни трендови, јер се, због географског положаја села, близине Тамиша, близине Београда, купују имања, земљшите и парцеле за викендице. Покушаћемо и радити на томе да решимо ове проблеме, у сарадњи с месном заједницом и становницима Фаркаждина - навео је градоначелник.
- Пољопривредом се бавим откад знам за себе и то је код нас породична традиција дужа од стотину година. Драго ми је због данашње посете градских челника, да имамо прилику да поразговарамо, с обзиром да ово време баш није наклоњено пољопривреди. Улажемо значајна средства у производњу, а да не знамо шта ћемо добити. Репроматеријал је скуп, притом нисмо сигурни какве ће бити цене наших производа - каже Матић, али и истиче да не размишља о било каквом другом послу, осим бављења пољопривредом и останка на селу.