У шетњи градским улицама, поводом Светског дана белог штапа - слепи и слабовиди део су наше заједнице, поштујмо њихове потребе
- Драго ми је када чујем од самих чланова и руководства да смо у решавању неких проблема и укупним односом према организацији слепих и слабовидих истакнути као пример међу локалним самоуправама у нашој земљи. Наравно, увек постоје ствари које треба решавати у неком наредном периоду. Жао ми је што на овим скуповима нема представника из других локалних самоуправа, јер је у питању ипак регионална организација и добро би било да се у њен рад укључе и слепа лица с територије других општина - рекао је Сантовац.
- Проблеми се крећу од оних физичке природе, када је потребно побољшати и решавати приступачност окружења у ком се ова лица крећу, увести можда неке звучне семафоре, али су много чешћи проблеми који су условљени непажњом, неразумевањем и небригом суграђана, од неусловног паркирања моторних возила и бицикала, до постављања различитих рекламних паноа и других препрека на тротоаре и стазе којима се крећу сви пешаци, па и они који су слепи и слабовиди - указао је Сантовац.
- Наш најмлађи члан је девојчица од три године, имамо неколико чланова школског узраста, деце која су у инклузивном образовању и у школи за децу оштећеног вида. С локалном самоуправом остварујемо одличну сарадњу и посебно се на томе захваљујем градоначелнику, његовом заменику и Одељењу за друштвене делатности, које пружа добру подршку деци која су у процесу образовања, обезбеђује им личне асистенте и путне трошкове. Можемо рећи да у Србији предњачимо у томе и да нас други градови узимају као пример - истакао је Крижик и додао да се данас обележава Дан белог штапа, јер је бели штап прихваћен као симбол независности, слободе, самосталности и поверења слепих и слабовидих особа.