“Да нам села буду ближа” у Ботошу: решавање инфраструктурних проблема као један од услова за останак на селу, велик потенцијал биоелектране
- У питању су инфраструктурни пројекти или пројекти инвестиционог одржавања, асфалтирање једне дуже улице, 1,3 километра, чишћење дивље депоније, помоћ у обнови простора намењеног удружењу пензионера, али разговарали смо и о проблемима који су овде присутни, пре свега о комасацији која се одужила и ушла у девету годину. Начинили смо редослед корака којима ћемо покушати да завршимо тај тежак процес, који иде на штету свих мештана Ботоша. У лошем стању је и локални пут од Банатског Деспотовца до Ботоша, укупна вредност те инвестиције, односно санације пута, је 27 милиона динара и намера нам је да то реализујемо кроз уговор о јавно-приватном партнерству - рекао је градоначелник.
- Ботош је старо насеље, ове године славимо 685 година од оснивања села, надам се да ћемо све потешкоће које имамо пребродити и, у сарадњи с Градом Зрењанином, да ће оно што је обећано бити и испуњено. Драго нам је и што ћемо од јесени имати 25 ђака првака у школи и што је међу 1650 становника у селу 190 дечака и девојчица, то је наша будућност. Зато је и потребно улагати у инфраструктуру, у путну мрежу, како би људи остајали у селу - казао је Лазић.
- Обе електране су у функцији, радили смо и ревитализацију заливног система, изградили нов силос, набавили нову механизацију и свакодневно улажемо у овај комплекс, а произведену електричну енергију испоручујемо у систем Електропривреде Србије. Могућности за даље унапређење производње су широке. Топла вода, која, нажалост, сада нема никакву примену, могла би се користити за загревање села, такође да се изгради и неки пластеник, а размишљамо и о могућности да обновимо фарму свиња, удаљену 1,5 километар и спроведемо грејање до ње, чиме би се добио јефтинији производ, јер би учешће енергије у производњи било, практично, бесплатно - истиче Ћорић.